• AMERIKAN DOLARI
  31,5932
  % 0,03
 • € EURO
  34,4046
  % 0,05
 • ALTIN (TL/GR)
  2.145,97
  % -0,10
 • £ POUND
  40,1237
  % -0,07
 • ¥ YUAN
  4,3893
  % 0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3449
  % -0,02
 • /TL
  %
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Urup Altın Nedir, Urup Altın Fiyatları

Urup Altın Nedir, Urup Altın Fiyatları

Urup, Arapça bir kelimedir ve bir şeyin dörtte biri yani çeyrek anlamı taşımaktadır. Altına uyarladığımızda ise tam altının çeyreği, yani çeyrek altın anlamına ulaşılır. Bu nedenle “urup altın” ülkemizde bazı bölgelerde “çeyrek altın” olarak telaffuz edilmekte ve bilinmektedir. Ortadoğu’da yer alan Arap ülkelerinde urup altın çeyrek altın olarak bilinir.

Urup altın veya urup altın fiyatı dediğimiz zaman çeyrek altın ve çeyrek altın fiyatı ortaya çıkmakta ve arama motorları ve internet üzerinden sorgulanarak öğrenilmek istenmektedir. Urup altın fiyatını öğrenmek isteyen bir kişi çeyrek altın fiyatını öğrenmek istiyordur.

Urup altın fiyatı altın fiyatlarına göre değişim gösterir. Altın fiyatları arttıkça ve azaldıkça urup altın fiyatı buna paralel olarak artar veya azalır.

Urup altın bankalarda satılmaz ve kuyumculardan alınıp kuyumculara satılır. Urup altının alış ve satış fiyatı farklı olmaktadır. Çünkü kuyumcular kâr elde etmek için satarken yüksek fiyattan satıp, alırken düşük fiyattan urup altın alırlar. Yeni tarihli urup altınlar daha yüksek fiyattan alıcı bulur.

Urup altın yatırım ve birikim yapmanın dışında nişan ve düğünlerde yeni evlenen çiftlere, sünnet olan çocuklara ve yeni doğan bebeklere hediyelik olarak takılmaktadır. Bileklik gibi takı olarak kullanılabilmektedir.

Urup bileklik ise çeyrek altınlı bileklik veya çeyrekli bileklik olarak bilinmektedir. Çeyrek altınlı künye gibi farklı alternatifleri bulunmaktadır. Çeyrek altının karşılıklı iki tarafına kulp takılarak iple veya altın zincirle bileklik haline getirilmektedir. Farklı renkli ipliklerle bayanlar için kullanım çeşitliliği sağlanabilmektedir. İpli çeyrekli bilekliğin fiyatı diğerlerine göre daha ucuz ve uygundur. Urup bileklik veya çeyrek altın bileklikte kullanılan çeyrek altın sayısı ve altın materyale göre fiyatı artmaktadır.

Urup altın ve çeyrek altın aynı altın ürünü olduğu için fiyatları aynıdır. Urup altın fiyatlarına, urup altın ne kadar? sorusunun yanıtına, çeyrek altın fiyatlarına canlidovizfiyatlari.com üzerinden bakarak anlık olarak ulaşabilirsiniz.

Urup altın (çeyrek altın) güncel fiyatı için tıklayın.

YORUMLAR YAZ