• AMERIKAN DOLARI
  33,0890
  % 0,17
 • € EURO
  36,2159
  % 0,40
 • ALTIN (TL/GR)
  2.611,63
  % -0,37
 • £ POUND
  43,0827
  % 0,38
 • ¥ YUAN
  4,5567
  % 0,15
 • РУБ RUBLE
  0,3735
  % -0,07
 • BITCOIN/TL
  2127235,695
  % -0,12
 • BIST 100
  11.134,08
  % -0,05

Kuyumcu Altın Fiyatları Canlı

Kuyumcu Altın Fiyatları Canlı

Bankalar vatandaşların yastık altı altınlarına talip olup, altın işlemlerine hız kazandırdıktan sonra kuyumculara rakip oldular.  Kuyumcular doğal olarak pastadan büyük dilimler isteyen bankalara tepki göstermeye başladı. Kuyumcuların yatırımlık altın satışları, banka altın hesaplarının açılması ve pratik bir şekilde online gram altın alım satımı yapılabilmesi nedeniyle azaldı ve altın yatırımcılarının daha çok bankalara geçişi ile sonuçlandı.

Bu nedenle kuyumcular ve bankalar arasındaki altın ticareti konusundaki rekabet devam edecek gibi gözüküyor. Bankalar, yastık altı altınların ekonomiye kazandırılması için devletin de desteklemesi ve bir politika olarak ele almasıyla, altınla ilgili birçok ürün ve hizmet geliştirdiler. Buna rağmen fiziki altın alarak birikim yapmak isteyen, altınlarını klasik yöntemle evinde saklayan kesim açısından kuyumcular hala önem arz ediyor.

Kuyumculardan ileriye yönelik yatırım amaçlı fiziki altın satın alan kesimin; görmediği, dokunamadığı bir şeye para vermek istemeyen, parasını verdiği, yatırım yaptığı ürünü görmek, eline almak, her an ulaşabileceği bir yerde kendi imkanlarıyla saklamak isteyen bir mantaliteye sahip olan kesim olduğunu söylememiz yanlış olmayacaktır.

Sadece altın birikimi yapmak isteyenler için değil, hediyelik ve takı amaçlı altın almak isteyenlerin başvuracağı tek yer kuyumculardır. Kuyumcularda bulunan altın ürünleri özellikle kadınları cezbetmektedir. Türk kuyumculuk sektörünün altın ve mücevher tasarımları ile birlikte usta işçilikle şekillenmiş altın takılar yurtiçi dışında yurtdışından da talep görmektedir.

Yatırım için fiziki altın satın almaya odaklanan kesim için kuyumcularda geçerli olan altın fiyatlarının canlı bir şekilde izlenmesi nasıl gerçekleşebilir? Kuyumcu altın fiyatları canlı bir şekilde nereden takip edilebilir?

Kuyumcu altın fiyatları canlı bir şekilde ilk aşamada kuyumcuların meslek birlikleri olan kuyumcular odalarının açıklamış olduğu altın fiyatları üzerinden gözlemlenebilir.

İstanbul Kuyumcular Odası, İzmir Kuyumcular Odası, Ankara Kuyumcular Odası gibi birliklerin internet siteleri üzerinde kuyumcular için tavsiye edilen altın alış ve satış fiyatları yer almaktadır.  Kuyumcular Odaları dışında kuyumcuların ve üreticilerin web siteleri üzerinden kuyumcu altın fiyatları canlı olarak izlenebilir. Bütün bu mecralarda açıklanan altın fiyatları sadece fikir verecektir. Kuyumcuların mutlaka bu fiyatlar üzerinden altın satışı yapmaları zorunlu değildir. Her kuyumcu kendi ticari durumuna, elindeki ürün, müşteri portföyü, rekabet şartlarına göre altın fiyatlarını altın piyasası rekabet ortamından çok kopmadan kendileri belirleyecektir. Her esnaf gibi kuyumcularda sürekli müşterisi olan, yüksek miktarlarda altın alan müşterilerine daha uygun fiyatlardan altın satabilir.

Özellikle kuyumcularda anlık olarak geçerli olan çeyrek altın fiyatları, bilezik fiyatları, alyans fiyatları sorgulanmaktadır.

Web sitemizde yer alan canlı altın fiyatları sayfamız kuyumcu canlı altın fiyatları hakkında kuyumcu altın fiyatlarına yakın olacak şekilde sizlere anlık bilgi akışı sağlamaktadır.

İstanbul Kuyumcular Odası tarafından tavsiye edilen kuyumcu canlı altın fiyatlarına https://www.ikofiyat.com/ linkinden ulaşabilir. Bu internet sitesinde sadece altın fiyatları değil döviz fiyatları da yer almaktadır.

Aynı şekilde İzmir Kuyumcular Odası’nın internet sitesi olan http://www.izko.org.tr/ adresinde tavsiye edilen altın fiyatları bulunmaktadır.

Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası ise http://www.akso.org.tr/ internet adresinde günlük tavsiye edilen altın fiyatlarına yer vermiştir.

Kuyumcu altın fiyatları canlı olarak kuyumcuların internet sitelerinden de takip edilebilir. Altın fiyatlarında nihai fiyatın altını kuyumcudan fiziki olarak parasını vererek alacağınız an olduğunu belirtmekte fayda var.

YORUMLAR YAZ